Как да тренирате, ако имате само 30 минути тренировка

Времето е гореща стока за много хора. Живеем в свят, в който непрекъснато бързаме, опитвайки се да свършим всичко. Това често оставя много малко време за себе си и още по-малко време за тренировка.

Ако можете да извадите 30 минути от ежедневието си, можете да получите пълна тренировка и да видите големи подобрения както на физическата ви фитнес, така и на цялостния ви вид.

Чудите се как?

Нека ви покажем стъпките, които искате да предприемете.

Верижен влак

Първо, помислете за сесия за обучение. Що се отнася до ефективността на тренировките, това просто не може да бъде победено. Преминавайте от едно упражнение в друго възможно най-бързо, като отделите малко време за почивка.

Това не само ще помогне да се увеличи общата интензивност на тренировката, което ще ви позволи да изгорите повече калории както по време на сесията, така и часове след нейното приключване, но също така ще ви помогне да получите вашето кардиоваскуларно обучение за фитнес.

Отиди в състава

След това, когато избирате вашите упражнения, отивайте сложни толкова често, колкото можете. Това означава движения като клекове, мъртви лифтове, сгънати над редове, пейка, издърпвания, ходене, крака и т.н.

Тези упражнения ще работят повече мускулни влакна в дадена секунда, като по този начин ще ви позволи да направите повече работа за по-малко време. Плюс това, те също ще бъдат чудесно за изграждане на сила, тъй като ще можете да вдигате повече тегло с всеки от вас, който вършите.

Освен това, те също така произвеждат най-големия метаболитен ефект в организма, така че ако загубата на тегло е вашата цел, те определено трябва да бъдат вашите отидете.

Повтори за време

И накрая, последното нещо, което може да искате да направите, ако имате само тридесет минути за тренировка, е да помислите за повторения за настройка на времето. Вместо да правите определен брой повторения, почивка и след това повтаряне, изберете период от време - да речем една минута - и направете толкова много повторения, колкото можете в тази минута.

Ако трябва да почивате в който и да е момент през тази минута, направете го, но отново вземете резервно копие възможно най-скоро. След това, след като тази минута приключи, преминете към следващото упражнение и повторете.

Това е много бърз и лесен начин да получите тренировка и работи отлично с протокола за обучение, отбелязан по-горе.

Както можете да видите, определено не е нужно да пропуснете да ходите в салона, ако имате само 30 минути. Можете да получите много ефективна сесия за тренировка и да започнете да напредвате към постигането на целите си. Ако сте последователни и можете да правите 30 минути 3-4 пъти седмично, няма причина, поради която да не успеете да постигнете добри резултати.

Гледай видеото: Интензивна 10-Минутна Тренировка за Цяло Тяло - Домашни Условия